Proč WoodBlocX?

Trvanlivost

WoodBlocX nabízí jednoduchou alternativu nejen k  dřevěným stavbám. Samotné dřevo pochází z pomalu rostoucích skotských nebo lotyšských borovic. Pomalu rostoucí borovice je velice odolná a houževnatá a ve spojení s tlakovou impregnací zaručuje dlouhou životnost stavby i při neustálém kontaktu s vlhkou zeminou.

Veškeré použité dřevo má akreditaci FSC (Forest Stewardship Council). Zpracováváme pouze pomalu rostoucí borovice. Masivní dřevěné cihly WoodBlocX prochází vysokotlakou impregnací již předvrtané, takže konzervační látka proniká téměř do 100% materiálu. 

Pevnost

Patentovaný způsob spojování bloků WoodBlocX je naprosto ojedinělý a těžko najde na trhu konkurenci.

Struktura postavená z bloků WoodBlocX tvoří jednu pevnou strukturu o síle 75mm, která se na rozdíl od mnohých jiných dřevěných staveb jen tak snadno nezbortí. WoodBlocX  je dokonce v mnoha případech pevnější než klasické zdivo, protože díky pružným spojům vydrží velké zatížení jak v tlaku, tak v tahu. Velmi důležité je, že mu nevadí pohyby terénu vlivem mrazu a stavby WoodBlocX tak během zimy nepraskají, přestože nepotřebují být postaveny na hlubokých základech. Bloky WoodBlocX se spojují dohromady hmoždinkami a každá z nich se nepřeštípne, ani když na jí spojené bloky působí 0,9 tuny boční síly.

Jednoduchost výstavby

Systém WoodBlocX může postavit i malé dítě. Tedy pokud uzvedne kladivo na zatloukání hmoždinek.

Snadnost sestavení je to, v čem WoodBlocX vyčnívá nad konkurencí. Jednotlivé komponenty jsou lehké, snadno se přenáší a vejdou se bez problémů i do malého auta. K sestavení potřebujete pouze kladivo a několik málo dalších nástrojů, které jsou ve většině domácností samozřejmostí. Není potřeba budovat žádné základy, nepotřebujete ani písek, ani cement, a tedy ani míchačku. Proces výstavby je výhradně suchý a výsledek můžete začít ihned používat bez čekání na zatvrdnutí.

Vzhled

Silnou stránkou jakékoliv stavby z WoodBlocX je vzhled. Nebo dáváte přednost železničním pražcům plných nebezpečné chemie, umělému kameni, vyrobeného ovšem z betonu, nebo zbytkům prken či fošen, které vám zbyly po řemeslnících?

WoodBlocX je vyroben z masivního dřeva, které se také jako dřevo tváří. Povrch necháváme přírodní tak, jak vyjde z pily. I když si nemyslíme, že je to potřeba, v případě speciálních požadavků můžeme dřevěné zakončení ohoblovat. Komponenty dodáváme ošetřené speciálním penetračním zdravotně nezávadným činidlem na bázi mědi, takže prvních pár měsíců má dřevo mírně zelenkavou barvu. Po jedné sezoně ale dřevo přijme přírodní šedavý odstín. Nicméně penetrace neuzavírá póry dřeva, takže si ho můžete natřít jakýmkoliv odstínem barvy na dřevo.

Cena

Na trhu určitě existují levnější nebo trvanlivější varianty, než je WoodBlocX. Někdo má přístup k sice toxickým, ale levným železničním pražcům, kterými si ohraničí zeleninovou zahrádku. Někoho baví vykopat si téměř metrové základy, sám si do nich namíchat beton a až to celé vytvrdne, vžít se do role zedníka. Jsou i tací, kteří na stavbu své zahradní stavbičky použijí prkna či fošny a nebude jim vadit, že za pár let to budou stavět znovu. A někdo má prostředky na to, aby si to vše pořídil z přírodního kamene. Pro všechny ostatní, kteří nechtějí jíst zeleninu kontaminovanou chemikáliemi z pražců nebo jen tak každý den čichat jejich „vůni“, nemají prostředky nebo energii stavět z cihel, malty, betonu nebo přírodního kamene, nechtějí si ze své pracně založené zahrady zase dělat stavbu s míchačkou a kopou písku, ale přitom „to chtějí mít doma hezké“, je tu WoodBlocX. Žádná chemie, žádné napodobeniny, žádní řemeslníci, žádné čekání, žádné výkopy a stavební materiál, žádné starosti s dopravou.  Pocit z dobře odvedené práce, která je a dlouho bude vidět. Vzhled a funkčnost bez kompromisů. To je WoodBlocX.

Výhody WoodBlocX