Načítání...

Náš příběh udržitelnosti


 

Dřevo je srdcem WoodBlocX a je naší povinností zajistit, aby řezivo, které používáme, bylo pěstováno eticky, udržitelně a aby byl odpad efektivně využitý. Veškeré dřevo používané v našich produktech se těží v „udržitelně spravovaných lesích“, což jsou oblasti lesů, kde se stromy kácí a znovu vysazují novými sazenicemi.

Je tedy důležité, abyste při nákupu dřevěných výrobků nehleděli pouze na koncovou společnost, která zboží dodává, ale aby byla tato šetrnost přítomna v celém dodavatelském řetězci až k místu těžby dřeva. U společností, jejichž služby využíváme, stejně jako u nás, máte zaručenu nejen vysokou kvalitu produktu, ale také dodržování nejvyšších ekologických standardů.

Stavebnicové dřevěné konstrukce WoodBlocX – vyvýšené záhony, květináče, opěrné zdi a terasy, jezírka, lavičky a další – jsou všechny vyrobeny převážně ze dřeva rostlého ve Spojeném království. Občasný nedostatek je vykrýván lotyšským dřevem, které také splňuje stejné, přísné normy.

Naše dřevo je ošetřeno tlakovou impregnací na vodní bázi (Wolmanit CX-10), takže se do půdy vaší zahrady nevyplavují žádné škodlivé chemikálie. Díky tomu jsou vyvýšené záhony a květníky WoodBlocX ideální pro ekologické zahradničení a pěstování. Konstrukce WoodBlocX jsou tak pevné, že nepotřebují základy – dokonce ani pro opěrné zdi – takže nepotřebujete žádný cement, s nímž je spojeno mnoho ekologických problémů. Hmoždinky, kterými se bloky spojují, jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, takže nabízíme skutečně jeden z nejekologičtějších produktů na trhu.

A co se děje s pilinami a dalšími dřevěnými zbytky vznikajícími při výrobě dřevěných bloků? Rozhodně nepřijdou nazmar - vyrábí se z nich pelety pro kotle na biomasu, které udržitelně zásobují trh zelenou elektřinou.

Stavby WoodBlocX jsou tak skvělým doplňkem vaší zahrady pro pěstování okrasných a užitných rostlin, vyrobené z vysoce kvalitních udržitelných materiálů ekologicky šetrnými postupy. 

 

Koupit nyní