• Doprava
  Doručení na paletě
 • Hodiny
  Dodáme do 5 pracovních dní
 • Skotská borovice
  Vyrobeno ve Skotsku
 • Síla
  Tlakově impregnované dřevo
 • Jednoduché
  Žádné vruty ani hřebíky
 • Vlastní velikost
  Jakýkoliv tvar či velikost
Načítání...

Nopová fólie 100 cm - metráž

Ke všem vyvýšeným záhonům doporučujeme použít nopovou fólii, výrazně tím prodloužíte životnost dřeva. Cena je za 1 bm. Šířka 100 cm je určena pro záhony výšky 65 cm a více. Na jeden záhon budete potřebovat délku obvodu záhonu (2 x délka + 2 x šířka).

Nopová fólie je vyrobena z vysokohustotního polyethylenu (HDPE). Profil fólie je tvořen polokuželovými výstupky (nopy), které vytvářejí mezi stěnou záhonu a hlínou vzduchovou mezeru. Dřevo tak větrá a je ochráněno před vlhkostí, což prodlužuje jeho životnost.

Jak správně nainstalovat nopovou fólii?

Číst více ...
69 Kč

Jak izolovat vnitřek vyvýšeného záhonu

Pokud stavíte WoodBlocX na měkkém podkladu, jako je půda nebo tráva... doporučujeme izolovat vnitřní stěny záhonu nopovou fólií od vlhkosti ze substrátu. Pokud chcete, můžete izolovat i dno, ale to by mělo zůstat propustné, aby mohla voda odtékat. Spíše je lepší použít chovatelské pletivo s co nejmenším okem jako zábranu proti hlodavcům.

Pokud stavíte WoodBlocX na tvrdém podkladu, jako je dlažba nebo beton...doporučujeme stejně jako v předchozím případě izolaci vnitřních stěn nopovou folií. Nopovou folii můžete použít i na dno, ale pak do ní udělejte malé otvory, aby mohla odtékat voda. Ideální je v tomto případě kombinace nopové folie a geotextilie, která zabrání průsaku substrátu mezerami mezi první vrstvou a betonem v případě nadbytečného přísunu vody.

Na dno vašeho vyvýšeného záhonu doporučujeme v obou případech přidat drenážní vrstvu z dřevěné štěpky, případně písku nebo štěrku. Tím se také sníží spotřeba zeminy a kompostu na vyplnění celého záhonu.

Jak správně nainstalovat nopovou fólii?