Stavba WoodBlocX mimo sezónu

Stavba staveb WoodBlocX na podzim a v zimě

Ne, nebojte se. Nenavrhujeme vám, abyste šli v mrazu na zahradu a stavěli tam vyvýšené záhony. Pokud však chcete mít vše připravené na jaro, nyní je ideální čas na to si vše naplánovat. Na jaře pak můžete sázet sazeničky a sít semínka do již připravených záhonů. Vyvýšené záhony WoodBlocX jsou ideální k pěstování vlastní zeleniny. Výšku záhonu si můžete přizpůsobit vašim požadavkům, a to vám usnadní nejen sázení a pěstování, ale také plení a hnojení. V neposlední řadě vaše úroda bude lépe chráněna před škůdci a domácími mazlíčky. Bohatší úrodu budete mít díky tomu, že ve vyvýšených záhonech se ohřeje zem rychleji, než v normálním záhoně a vegetační sezóna tak začíná dříve.

Plánování s předstihem

Sledujte předpověď - stavby WoodBlocX je lepší stavět za pěkného počasí, ideálně v době, kdy půda není moc mokrá. Naše sestavy je možné stavět přímo na hlínu či trávu, pokud je však zem podmáčená, bude se během stavby lepit a nebude to nic moc příjemného.

Záhony pochopitelně stavte na slunných místech, protože sluneční svit má přímý vliv na vaši úrodu a pěstitelské úspěchy. 

Zvažte použití kvalitního substrátu spíše než obyčejné zeminy. Profesionální substrát bývá vzdušnější, propojený a bez plevelů. Od výšky záhonu 45cm je dobré již vrstvit, tedy začít drenážní vrstvou, pak kompost a nakonec substrát - viz náš předchozí příspěvek. Množství si můžete jednoduše vypočítat: délka x šířka x výška. Pokud budete zadávat rozměry v decimentrech, bude výsledek v litrech.

Stavba

Společně se stavebnicí WoodBlocX vám mailem zašleme také podrobný návod na sestavení právě Vaší konkrétní sestavy. Držte se instrukcí a budete mít hotovo raz dva. Pokud přesto potřebujete pomoc, můžete se podívat na instruktážní vide zde, nebo nás kontaktujte přímo na tel. +420 606 642 404.

Jakými plodinami mohu zahájit sezónu?

Koncem února, pokud je zima již na ústupu, můžete do pařeniště či fóliovníku vysévat karotku, ředkvičku, bazalku, a sázet předpěstovaný raný salát.  Od března se pak na venkovní záhony vysévá mrkev a ředkvičky, petržel, špenát, raný salát, hrách, kopr. Klíčící rostlinky ochrání před chladem i škůdci bílá netkaná textilie. Vysazovat již lze cibuli sazečku a česnek.

Naše stavby již není třeba nijak ošetřovat nátěrem. Pokud však chcete svou sestavu barevně sladit například s vaším domem, lze je natřít kvalitní venkovní barvou.