Nejvhodnější materiál pro Vaši zahradu?

Který materiál vybrat?

Projektování zahrady může někdy být oříšek. Vás ale může uklidnit, že když zvolíte ty správné materiály, tak budete mít na dlouhou dobu vystaráno. Beton či cihly sice vydrží opravdu dlouho, ale ne každému se chce kopat základy, míchat maltu a vůbec si zahradu poničit “mokrými” a výkopovými pracemi. Hodně lidí proto jako hlavní materiál zvažuje dřevo. Je lehké, snadno se s ním pracuje a většinou i pěkně vypadá. Co možná ale část zahrádkářů od dřeva odrazuje je jeho životnost. Zatímco u dřevěných prken se životnost počítá na jednotky let, modulový systém WoodBlocX se pyšní minimální trvanlivostí patnáct let. A to již stojí za úvahu.Navíc se jedná opravdu o minimální garanci a záhony, jezírka, zídky či posezení, které pomocí WoodblocX sestavíte, vám na zahradě budou dělat radost  pravděpodobně mnohem déle.

Životnost více než 20 let

Dlouhou životnost systému WoodblocX zajišťuje především způsob opracování  a vakuově prováděná impregnace, která probíhá u každého jednotlivého dílu. Neimpregnujeme celky, ale jednotlivé bloky a impregnace se tak dostává do každé drážky i otvoru v bloku. Se stejnou pečlivostí je přistupováno při výběru dřeva, z něhož jsou bloky vyráběny. Určeny jsou k tomu skotské nebo lotyšské pomalu rostoucí borovice. Díky kombinaci vysoce kvalitního dřeva a vakuové mpregnace jsou pak výrobky WoodblocX odolné jak proti mechanickému opotřebení, tak proti nepříznivému počasí, aniž by vám ho čase začala ničit hniloba.

Hlavní výhody WoodBlocX

Když použijete WoodblocX, tak odpadne celá řada nepříjemností, s nimiž byste se jinak museli dříve či později potýkat:

  • Díky pružnosti a pevnosti modulového systému WoodblocX se již nebudete muset bát třeskutých mrazů ani pohybu půdy. Stavby jsou vůči těmto extrémním podmínkám odolné. 
  • Za hlavu můžete hodit také starosti s péčí o dlouhodobě atraktivní vzhled vaší zahradní stavby. WoodBlocX se dokáže vypořádat s deštěm, mrazem i sněhem a jediné, co od něj za čas můžete čekat je, že původně nazelenalá barva získá příjemnou jemně šedou patinu.
  • Ani koroze v případě WoodBlocX nemá šanci. Kolíky jsou spojeny pomocí hmoždinek z recyklovatelného plastu a k zemi jsou stavby přikotveny ocelovými hřeby.

Ať už Vaše zahrada potřebuje cokoliv, buďte si jistí, že pokud k tomu použijete WoodBlocX, tak to vydrží...