Nádrže na dešťovku z WoodBlocX

Zachycování dešťovky je nutností...

V posledních létech asi každý, kdo má zahrádku, musel řešit její zalévání. Léta jsou čím dál sušší a přísun vláhy nerovnoměrný. Rostliny ale nejsou velbloudi a vodu potřebují pravidelně. Takže zaléváme... Každý zahradník vám řekne, že na zalévání je nejlepší odstátá dešťová voda.

Nádrž na dešťovku ze dřeva? Jistě!

Pokud se rozhlédneme po tuzemských zahrádkách, na její zadržování se dá použít ledasco. Novostavby mají často jímání dešťovky řešené podzemními nádržemi. Pro mnohé starší domy je toto ale problém z hlediska dostatku prostoru i stavebních úprav.

Proto můžeme u okapů vidět všemožné druhy sudů, plastové kubíkové nádrže nebo jiná svépomocná řešení.

Ne každý se s těmito provizornými řešeními spokojí (byť provizorium vydrží nejdéle). Pro ně WoodBlocX nabízí elegantní alternativu - nádrž z dřevěných bloků s PVC fólií uvnitř.

Nádrž z WoodBlocX přesně na míru

Ve fotogalerii na začátku tohoto článku můžete vidět příběh jedné takové nádrže. Staré sudy dosloužily, takže na jejich místo jsme postavili nádrž s vnějším rozměry 150 x 82,5 x 65 cm se zahloubeným dnem. Její objem je zhruba 750 l - 550 l nadzemní část plus objem zahloubeného dna. Stavba kopíruje prostor původních sudů, ale její objem se téměř zdvojnásobil!

Náklady jsou 10 200 Kč materiál WoodBlocX a 1500 Kč PVC fólie 0,5mm.

Komu nevadí faldy uvnitř nádrže, může fólii dovnitř jen vložit a nechat ji vytvarovat samotnou vodou tak, jak jsme to udělali my. Po naplnění nádrže se nasadí ukončující profily a přebytečná fólie se ořízne. Perfekcionalisté si ji mohou fólii nechat odborníkem svařit na míru.

Maximální rozměr nádrže WoodBlocX je 1875 x 1875 x 650mm.

Vlastní rozměr si můžete zvolit ZDE nebo nám pošlete vaši představu na info@woodblocx.cz.
Fólie není součástí dodávky, ale rádi doporučíme vhodného dodavatele.