WoodBlocX - vyvýšené záhony, truhlíky, jezírka, obrubníky, podezdívky, zahrada

O nás

Technologie a ochranná známka WoodBlocX ® jsou součástí rodinné firmy Munro Mills , kterou vlastní rodina Blakeových v severním Skotsku. Firma sídlí v městečku Dingwall na skotské Vysočině, nedaleko jezera Loch Ness. Celý systém suché výstavby konstrukcí z dřevěných bloků spojených hmoždinkami a klínky je patentován u úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem publikace WO 2001081692 A1.

Samotná pila je ve vlastnictví rodiny od druhé poloviny 19. století a patří kromě jiného k největším výrobcům dřevěných plotových systémů ve Velké Británii.

Systém WoodBlocX do podoby vhodné k sériové výrobě vyvinuli současný ředitel pily Philip Blake společně s Normanem Fawcettem v roce 2001 jako vedlejší produkt Normanovy snahy postavit si vyvýšené záhony ve školce, kterou tehdy vedl.

V témže roce se jim povedlo dostat WoodBlocX do dvou předních hobby řetězců ve Velké Británii B&Q a Wickes. To byl sám o sobě fantastický počin, nicméně marže, kterou si tyto řetězce přidaly k velkoobchodní ceně, dramaticky zvedla ceny WoodBlocX a prodeje se příliš nerozběhly.

Proto byl v roce 2005 projekt odložen dočasně k ledu a na rodinné pile dostaly přednost jiné projekty. WoodBlocX se sice dále prodával bez marketingové podpory v omezené míře přes telefon a poměrně primitivní webové stránky.

Rok 2010 ale znamenal zlom ve vývoji projektu. Do rodinného podnikání se zapojil Philipův čerstvě vystudovaný syn Henry, který předělal webovou prezentaci do současné podoby a začal se věnovat marketingové podpoře. Nové stránky umožnily začít prodej přímo přes eshop, což ze hry vyřadilo překupníky žádající přemrštěné marže a dostalo výrobky na cenově přijatelnou úroveň. Současně rodina Blakeova dostala pod plnou kontrolu celý zákaznický servis – od prvovýroby až po doručení zákazníkovi a případnou realizaci. Tím se výrazně zvedla úroveň prodeje – vyjádřeno v číslech WoodBlocX má dnes 99% spokojených zákazníků!

Současně se v témže roce povedlo Philipovi a Henrymu v původní verzi BBC Dragons' Den, který v České televizi běžel pod názvem Den D, přesvědčit významného investora do vstupu do firmy. Takto získaná popularita současně s účastí na nejpřednějších zahradnických výstavách ve Spojeném Království vystřelila prodeje vzhůru. Tento růst trvá do dneška a Česká republika je prvním místem mimo Spojené Království, kde WoodBlocX zahajuje své kontinentální aktivity.

Pro ČR je exkluzivní distributor McBerg s.r.o. Výrobky WoodBlocX prodáváme výhradně na tomto eshopu, abychom měli sytém prodeje a distribuce plně pod kontrolou a zákazníkům tak zabezpečili kvalitní zákaznický servis. 

 
TOPlist